БАРАЋ: СПРОВЕСTИ ПРОГРАМ ЕКОНОМСКОГ ОПОРАВКА ОПШTИНЕ
Кандидат странке СПАС и Савеза за промјене за начелника општине Козарска Дубица Бранко Бараћ рекао је вечерас да након октобарских избора најмерава спровести програм економског опоравка те општине.

„Велика је ствар да се комплетна опозиција удружила око заједничког програма – програма економског опоравка који имамо намјеру спровести након октобарских избора, јер са нашим искуством, позитивним резултатима из периода од 2004. до 2008. године, мислим да Козарској Дубици можемо у кратком периоду вратити стари сјај“, рекао је Бараћ новинарима.
Он је на предизборном скупу ПДП-а у Комленцу, у Козарској Дубици, навео да у тој општини у посљедњих осам година није отворено ниједно радно мјесто, те да је изражена појава одласка младих.
„Наш програм је једноставан, домаћински и подразумијева максималне уштеде и паметно улагање“, рекао је Бараћ.
Он је најавио да ће, уколико освоји мандат начелника општине, радити на субвенционисању радних мјеста, на сличан начин како то чине у Србији.
„Директним субвенционисањем годишње можемо отворити бар 200 нових радних мјеста“, оцијенио је Бараћ.
Носилац одборничке листе ПДП-а Перо Каран навео је да та странка има четири основна стуба на којима је заснован њен програм, а то су запошљавање, развој инфраструктуре, брига о младима и развој спорта и културе.
„Треба да направимо ефикасну и рационалну општинску управу и сва средства да буду усмјерена у развој и запошљавање посредством програма подстицаја, посебно у привреду и прерађивачку индустрију“, рекао је Каран.
Он је истакао неопходност равномјерног и систематски планираног инфраструктурног развоја општине и додао да ПДП очекује минимално шест одборничких мандата у Скупштини општине.
Кандидат ПДП-а за одборника у Скупштини општине Козарска Дубица Љубица Бањац истакла је да је програм те странке транспарентан и да обухвата пуно подручја, а да се посебна пажња посвећује младима и отварању нових радних мјеста.

