Посланичко питање o изградњи пута Приједор – Козарска Дубица – Доња Градина
Народни посланик Перица Бундало на Шестој редовној сједници Народне скупштине Републике Српске, одржаној 09. октобра 2019. године, поставио je министру саобраћаја и веза Републике Српске Неђи Трнинићу посланичко питање – када ће бити завршена брза цеста на релацији Приједор – Доња Градина?
„Просторним планом Републике Српске предвиђен је почетак и завршетак градње брзог пута Приједор – Козарска Дубица – Доња Градина до 2025. године. У којој је фази реализација ове обавезе из Просторног плана – упитао је Бундало министра Трнинића.
У писаном одговору који је услиједио у новембру ове године министар Трнинић је на посланичко питање дао сљедећи одговор.
-Просторним планом Републике Српске до 2025. године за дионицу брзог пута Приједор-Козарска Дубица-Доња Градина, у периоду од 2018-2025. године, предвиђена је израда студијске и техничке документације, као и изградња брзог пута. Такође, као саставни дио Уговора за изградњу аутопута Бањалука – Приједор – Нови Град (прва фаза Бањалука – Приједор) који је потписан између Владе Републике Српске и кинеске компаније „SDHS-CSI BH“ д.о.о. Бањалука, уврштена је и обавеза израде пројектне документације за брзи пут Приједор-Козарска Дубица-Доња Градина, која ће се радити у наредном периоду, а тек по изради исте знаће се више детаља о овом путном правцу – стоји у одговору министарства који је потписао министар Трнинић.
Подсјећамо да је управо на иницијативу Перице Бундала у Просторни план Републике Српске 2007. године уврштена изградња брзог пута на релацији Приједор – Козарска Дубица – Доња Градина. Прије четири године, дакле 2015. године, такође на Бундалово инсистирање, дефинисано је да рок за завршетак овог пута треба бити 2025. година.
Међутим судећи према посљедњем одговору министра Трнинића поменути рок неће бити испоштован.
Иначе овај пут биће најкраћа путна комуникација сјеверозападног дијела Републике Српске и БиХ са аутопутем Загреб-Београд и даље према Србији или Европској унији.

