Cреда, јун 24, 2026
Инфо

Перо Каран заједнички кандидат ПДП-а и СДС-а за начелника општине

У Козарској Дубици је 03. септембра потписан коалициони споразум општинских одбора ПДП-а и СДС-а о учешћу на предстојећим локалним изборима на којима ће заједнички кандидат за начелника општине бити Перо Каран из ПДП-а.

Коалициони споразум потписали су предсједник ОО ПДП-а Перица Бундало и предсједник ОО СДС-а Озрен Бурсаћ, у присуству предсједника ПДП-а и СДС-а Бранислава Бореновића и Мирка Шаровића, те других највиших званичника двије странке.

У изјави датој након потписивања споразума Каран је нагласио да је кандидатуру прихватио потпуно свјестан тешког стања у општини Козарска Дубица.

“Спреман сам прихватити одговорност јер иза мене стоји тим одговорних, поштених и часних људи. Знам проблем са којима се сусрећу борци, пензионери, пољопривредници, млади људи и људи који раде и инвестирају. Ресурса још увијек има, стање није безизлазно, само треба почети радити поштено и одговорно, а знам да ће људи препознати да су промјене потребне и могуће”, рекао је Каран.

Предсједник СДС-а Мирко Шаровић рекао је да ће та странка снажно подржати кандидата за начелника у Козарској Дубици Перу Карана.

“Мислим да је то одличан избор и да заједничким снагама можемо донијети у Козарску Дубицу промјене које су неопходне и вјерујем да ћемо у томе успјети”, рекао је Шаровић у изјави новинарима.

Предсједник ПДП-а Бранислав Бореновић изјавио да је заједнички циљ ПДП-а и СДС-а да Козарској Дубици врате некадашњи сјај општине у којој вриједи живјети и покажу да се у њој може радити и живјети од свог рада.

“Промовишемо данас једног доброг човјека, домаћина и вриједног Дубичанина који ће повести Козарску Дубицу у промјене, јер Перо Каран зна шта је потребно урадити у свом граду након неколико мандата стагнације, без већих инвестиција и свега онога што може зауставити одлазак људи и омогућити да људи живе нормалним животом”, изјавио је Бореновић.

Предсједник ОО ПДП-а у Козарској Дубици Перица Бундало рекао је да Козарска Дубица, један од најљепших градова у Републици Српској и БиХ, у посљедњих десетак година рапидно пропада и нестаје.

“Чињеница је да у овом тренутку у општини не живи више од петнаестак хиљада људи. То  је мање него 1945. године, након Другог свјетског рата и катаклизме коју је овај крај прошао у том рату”, рекао је Бундало.

Он је локалној власти упитио питање зашто је из Козарске Дубице у посљедњих дест година отишло више од 10.000 младих и средњовјечних људи.

“Управо због тих чињеница, пред нама је на локалном нивоу историјска одговорност да Дубицу вратимо на пут развоја и повјерења и зауставимо њено даље пропадање”,  истакао је Бундало и додао да је за кандидата за начелника општине предложен искрен, частан, поштен и вриједан човјек.

Предсједник ОО СДС-а Озрен Бурсаћ рекао је да су потисивањем коалиционог споразума СДС и ПДП показали да су најозбиљнија политичка опција у Козарској Дубици.

“Градска власт је у пољедњих десетак година постала сензација, што је погрешно. СДС и ПДП могу Козарску Дубицу вратити на исправан пут”, поручио је Бурсаћ.

Подршку кандидатури Пере Карана за начелника општине исказао је и кандитат за начелника Бањалуке на овогодишњим локалним изборима Драшко Станивуковић.

“Видљиво је да се промјене овдје морају и могу десити. Промјене су увијек у новим генерацијама људи и пружам подршку сваком младом новом човјеку у свакој општини и граду у Републици Српској. У том смислу данас у Козарској Дубици дајем пуну подршку Пери Карану”, рекао је Станивуковић.


фотографије: РТВ КД