НСРС усвојила амандмане клуба ПДП-а (Основни суд се враћа у К. Дубицу)
Синоћ је завршена 15. посебна сједница НСРС.
Између осталог разматрани су економска политика РС за 2016. и Буџет за 2016., као и неколико важних законских рјешења.
Према информацијама које смо добили, посланик из Козарске Дубице и клуб посланика ПДП-а имали су неколико важних амандмана везаних за Козарску Дубицу, који су дјелимично или у цјелости прихваћени.
По питању економске политике предложени амандман којим би се влада обавезала да приступи изради студијске документације ради припреме изградње аутопута Бања Лука – Приједор – Нови Град и брзог пута Приједор – Козарска Дубица – Доња Градина, амандман је прихваћен дјелимично.
Други амандман који је прихваћен се односио на приступање изради законских рјешења у оквиру пројекта под називом Национална пензија за мајке са четворо дјеце.
Посланик Бундало је испред клуба ПДП-а предложио амандмане за почетак рада Окружног суда и Окружног привредног суда у Приједору, што је посљедица закључка НСРС из фебруара, као и измјене закона о судовима који предвиђају почетак рада ових судова 1. јула наредне године. Амандмани су већим дијелом прихваћени, па су обезбијеђена иницијална средства за почетак рада Окружног суда, Окружног јавног тужилаштва и Окружног привредног суда у Приједору, а самим тим, што је од изузетног значаја за грађане Козарске Дубице и Основног суда у нашој општини.
Према ријечима народног посланика Перице Бундала, ово је резултат вишегодишњег настојања ПДП-а, захваљујући чему је Народна Скупштина Републике Српске претходних година донијела низ закључака који су претходили јучерашњем усвајању овог амандмана.

