Бундало: Текст закона о стечају квалитетан, али закаснио
Посланик ПДП-а у НСРС Перица Бундало сматра да је закон о стечају, чији је приједлог радна група веома квалитетно урадила, закаснио и да је изнуђен због посљедица које је изазвао досадашњи закон о стечај.
Он је на скупштинској расправи о Приједлогу закона о стечају рекао да је овакав текст рјешења требало предложити раније.
Бундало је предложио заључак да Влада Српске, након годину дана од ступања овог закона на снагу, изврши његову анализу и предложи потребне измјене ако се за то укаже потреба.
Посланик СДС-а Душан Берић рекао је да би се требало квалитетније и прецизније одредити покретање стечајног поступка, ко ће платити поступак и одредити да стечајни поступак не треба да траје дуго.
Посланик НС-а Адам Шукало рекао је да би циљ овог закона требало да буде спречавање настанка несолвентних привредних субјеката и да би у томе значајну улогу требала да има Пореска управа Српске, којој би се дало овлшћење да буде један од покретача стечаја.
Посланик СРС РС Миланко Михајилица навео је податак по којем се у Српској води 344 стечајних и 516 ликвидационих поступака, питајући зашто се шест година чекало на изради нових законских рјешења о стечају.
/ПрессРС/

