Cреда, јун 24, 2026
Инфо

РИЈЕЧ (НИ)ЈЕ РИЈЕЧ?

Струја (ипак) поскупљује,…зар је неко сумњао!?

Од 1. маја ове године грађани Републике Српске струју ће плаћати скупље за 5,4% у односу на досадашњу цијену.

Никакво изненађење с обзиром да је начин на који владајућа структура управља и на ситуацију у коју смо сви доведени беспримјереним јавашлуком у јавним предузећима, када се одговорни, неспособни да појме личну одговорност за властите пропусте, олако одлучују да посегну у готово празне џепове грађана и на тај начин покрију своје промашаје.

Лицемјерно је образложење разлога за поскупљење струје наводном угроженошћу производних предузећа у енергетском сектору и пријетња губитка радних мјеста за око 2000 радника у електропривреди.

Фасцинантан и невјероватан је податак да је за плате запослених у Електропривреди 2005. године ишло 112 милиона марака, док данас Елоктропривреда има 1500 више запослених, а на плате иде чак 234 милиона конвертилних марака!

Што се тиче ризика за, како је у медијима ових дана наведено, 2000 радника, дефинитивна истина је да многи од њих и јесу технолошки вишак, настао не унапређењем производње и дистрибуције електричне енергије, већ бјесомучним запошљавањем страначких активиста владајуће коалиције.

Сада то треба плаћати, а нема одакле, па по џепу грађана!

Истицање да је код нас цијена струје најнижа у региону крајње је лицемјерје, јер најниже су нам и зараде, најнижи нам је бруто друштвени производ по становнику, најнижа нам је запосленост и уопште, најнижи нам је животни стандард.

Неки су се понадали, нажалост узалудно као много пута до сада, да постоји ипак одређена разборитост унутар режима.

Неки од челника ДНС-а донедавно су се, врло децидно противили одлуци о поскупљењу струје, представљајући се гласом разума и заштитником интереса грађана, а онда, поново и као увијек до сада, приклонили режиму, не противећи се одлуци “независне“ регулаторне комисије.

А да су се могли супротставити овако лошој одлуци по становништво РС-а – могли су, али нису хтјели – из политичких разлога, као и увијек!

Типично за ДНС!