Четвртак, јун 25, 2026
Инфо

(Фото) Одржана конвенција Партије демократског прогреса у Козарској Дубици

Партија демоктаског прогреса очекује да ће на локалним изборима у Козарској Дубици тријумфовати и да ће заједно са партнерима из Савеза за промјене чинити комотну скупштинску већину. Такође у ПДП-у очекују да ће Бранко Бараћ,  кандидат Савеза за промјене за начелника општине  поново постати начелник општине и наставити тамо гдје су га зауставили 2008. године.

На свечаној конвенцији представљени су кандидати за одборнике у СО Козарска Дубица, предвођени носиоцем листе Пером Караном, те Бранко Бараћ, кандидат за начелика општине.

Перица Бундало, предсједник ОО  ПДП Козарска Дубица и посланик у НС Републике Српске упозорио је на економски егзодус младих из ове општине и изразио наду да ће нова локална власт предвођена кадровима из ПДП-а створити  одличан амбијент за живот и инвестирање у овој општини.

Перо Каран, носилац одборничке  листе  ПДП-а   је врло прецизно  објаснио посјетиоцима конвенције  правце акције нове власти. То су према његовим ријечима 4 сегмента, односно развој и запошљавање, инфраструктура, брига о младим, радницима, борцима и пензионерима, те развој спорта и културе.

И Бранко Бараћ, кандидат за начелника општине Козарска Дубица изразио је оптимизам, надајући се да ће  до 2020. године ова општина бити без незапослених и водећа општина у РС и БиХ по економским параметрима.

Потпредсједник ПДП-а и министар иностраних посл0ова БиХ  Игор Црнадак рекао је да су локални избори веома важни за ову странку, а да је Козарска Дубица у жижи интересовања. Црнадак је нагласио да су локални избор почетак демонтаже власти садашњег режима који чине СНСД, ДНС и СП, те да  ни једног тренутка не сумња у потенцијал кадрова  Партије демократског прогреса.

Конвенција  ПДП-а  у Козарској Дубици наишла је на велико одобравање бројних присутних, који су изразили наду да ће програм ове странке од октобра бити и званични програм општине Козарска Дубица.