(Фото) Одржана конвенција Партије демократског прогреса у Козарској Дубици
Партија демоктаског прогреса очекује да ће на локалним изборима у Козарској Дубици тријумфовати и да ће заједно са партнерима из Савеза за промјене чинити комотну скупштинску већину. Такође у ПДП-у очекују да ће Бранко Бараћ, кандидат Савеза за промјене за начелника општине поново постати начелник општине и наставити тамо гдје су га зауставили 2008. године.
На свечаној конвенцији представљени су кандидати за одборнике у СО Козарска Дубица, предвођени носиоцем листе Пером Караном, те Бранко Бараћ, кандидат за начелика општине.
Перица Бундало, предсједник ОО ПДП Козарска Дубица и посланик у НС Републике Српске упозорио је на економски егзодус младих из ове општине и изразио наду да ће нова локална власт предвођена кадровима из ПДП-а створити одличан амбијент за живот и инвестирање у овој општини.
Перо Каран, носилац одборничке листе ПДП-а је врло прецизно објаснио посјетиоцима конвенције правце акције нове власти. То су према његовим ријечима 4 сегмента, односно развој и запошљавање, инфраструктура, брига о младим, радницима, борцима и пензионерима, те развој спорта и културе.
И Бранко Бараћ, кандидат за начелника општине Козарска Дубица изразио је оптимизам, надајући се да ће до 2020. године ова општина бити без незапослених и водећа општина у РС и БиХ по економским параметрима.
Потпредсједник ПДП-а и министар иностраних посл0ова БиХ Игор Црнадак рекао је да су локални избори веома важни за ову странку, а да је Козарска Дубица у жижи интересовања. Црнадак је нагласио да су локални избор почетак демонтаже власти садашњег режима који чине СНСД, ДНС и СП, те да ни једног тренутка не сумња у потенцијал кадрова Партије демократског прогреса.
Конвенција ПДП-а у Козарској Дубици наишла је на велико одобравање бројних присутних, који су изразили наду да ће програм ове странке од октобра бити и званични програм општине Козарска Дубица.







