ПДП наставља досадашњу принципјелну политику
У име општинског Одбора Партије демократског прогреса и руководства ПДП-а Републике Српске, желим да се захвалим свим члановима и симпатизерима Партије који су на протеклим изборима гласали за ПДП и помогли да остваримо други најбољи изборни резултат у 20 година постојања наше Партије!
Иако Савез за побједу није освојио жељени број гласова, а вријеме након избора открило је разлоге за то, Партија демократског прогреса је остварила врло добар резултат и једина је партија из опозиције која је увећала број посланика у Народној скупштини РС и Парламенту БиХ.
У Народној скупштини Републике Српске ПДП ће умјесто досадашњих седам имати девет посланика а у Парламенту БиХ ПДП ће, умјесто једног посланика којег смо на прошлим изборима добили на заједничкој листи са НДП-ом и који је уједно био из те странке, сада имати два своја посланика. Процентуално гледајући у НС РС имамо 30 одсто више посланика.
Ако упоредимо број гласова које смо освојили 2014. и 2018. године за ове институције, видљиво је значајно повећање јер смо 2014. године за Народну скупштину освојили 48.845, а 2018. године 69.948 гласова, док је 2014. за Парламент БиХ, заједно са НДП-ом освојено 50.322 гласа, а 2018. године ПДП је наступила самостално и освојила 83.832 гласа.
ПДП оваквим изборним резултатима може бити задовољна.
У Изборној јединици број 1 за Народну скупштину Републике Српске, којој припада и Козарска Дубица, ПДП је освојио један мандат. Мандат посланика у Народној скупштини Републике Српске обновио је предсједник ОО ПДП КД Перица Бундало.
Велики број гласова освојили су и остали кандидати ПДП са ове листе међу којима и чланови нашег Општинског одбора Љубица Бањац и Перо Каран, што показује да ПДП ужива повјерење грађана Коз.Дубице и приједорске регије. Прецизније, ПДП је у Изборној јединици 1 освојио 5889 гласа или 8,40 % укупних гласова, док је на изборима 2014. године освојио 5655 гласова или 7,69 одсто.
У највећем граду Републике Српске – Бањој Луци ПДП је убједљиво друга странка, добили смо 23.000, а водећи СНСД 28.000 гласова.
Дакле, ПДП је гледајући читаву Републику Српску остварила други најбољи изборни резултат у својој историји, а број грађана који нам даје повјерење и даље расте.
Истина је да наш почасни предсједник и кандидат за члана Предсједништва БиХ Младен Иванић није изабран на ову функцију, али постизборна коалирања са СНСД-ом и Додиком показују у чему је био проблем!
Поштовани грађани, симпатизери и чланови наше Партије. Партија демократског прогреса ће у наредном периоду остати опозиција у Републици Српској. Доминантно и јединствено размишљање у ПДП-у је да ми не желимо да се продајемо и не желимо да правимо никакву коалицију или политичку сарадњу са партијама које су наш народ и Републику Српску довеле у овакво стање.
Вријеме и чињенице показују да ова власт ради против Републике Српске и против свог народа!
ПДП ће наставити борбу за бољу Републику Српску, прије свега промовисањем Програма обнове Републике Српске чија би реализација сасвим сигурно довела до побољшања економског положаја свих грађана и свих сегмената нашег друштва, а самим тим и до јачања Републике Српске.
У наредном периоду ПДП ће инсистирати на промјени Изборног закона, промјени уређивачке политике РТРС-а и стварању институционалних претпоставки за безбједност грађана и једнакост свих пред законом. Само ове промјене гарантују стварање демократског друштва у којем се слободно може изразити воља грађана који заслужују да живе као сав нормалан свијет.
Вјерујемо да ће и убудуће грађани разумјети наше ставове и подржати нашу принципјелу политику и непоткупљивост.
Зато се захваљујемо још једном свима вама који сте нам указали повјерење. Увјеравамо вас да нећемо изневјерили ваша очекивања и да ће период који је пред нама показати да смо једина истинска опозиција власти која је грађане РС довела у овако безизлазну ситуацију. И даље ћемо радити у интересу и по вољи грађана Козарске Дубице, наше регије и Републике Српске.
Предсједник ОО ПДП Коз. Дубица
Перица Бундало

