Обиљежен Дан сјећања на народног хероја Милана Тепића
У Козарској Дубици је 29. септембра обиљежен Дан сјећања на народног хероја Милана Тепића и 29. годишњица од његове погибије у бјеловарској касарни у Беденику.
Поред породице, вијенце је на породичну гробницу Тепића положило и руководство општине, представници Борачке организације, као и делегација ПДП-а Козарска Дубица коју су чинили Предсједник ОО Перица Бундало и његов замјеник и кандидат за начелника општине на предстојећим изборима Перо Каран.
Сестра мајора Милана Тепића, Милка Николић рекла је на обиљежавању да јој је сваке године на овај дан јако тешко.
„Двадесет и девет година ми живимо са том тугом, с тим ожиљком који у породици свако носи на свој начин и свако је обиљежен том својом несрећом. Та туга неће код нас проћи и живи у нама“, казала је Милка Николић Тепић.
Посланик ПДП-а у Народној скупштини Републике Српске, Перица Бундало, иначе близак рођак мајора Тепића, рекао је да народ Поткозарја не заборавља овај херојски чин:
“Пуних двадесет девет година жалимо за Миланом Тепићем, али смо и поносни што је такав јунак живио међу нама. Сјећање на његов часни живот не блиједи свих ових година”, истакао је Бундало.
Мајор ЈНА Милан Тепић је погинуо 29. септембра 1991. године у бјеловарској касарни на Беденику, након што је дигао у ваздух војно складиште и себе, не желећи да препусти непријатељу оружје којим би убијао његове војнике.
Страдао је тада и деветнаестогодишњи војник Стојадин Мирковић, који, упркос Тепићевој наредби, није хтио да га напусти и да се преда непријатељу.
За овај херојски чин мајор Тепић је одлуком Предсједништва Социјалистичке Федеративне Републике Југославије постхумно одликован Орденом народног хероја.
У част покојног Тепића, Република Српска је установила орден за посебне заслуге у рату, а одлуком Скупштине општине Козарска Дубица 29. септембар проглашен је Даном сјећања на народног хероја Милана Тепића.

