Саопштење: Фискалне касе
Ових дана је у Службеном гласнику Републике Српске објављен закон о измјенама и допунама закона о фискалним касама.
Седам пуних година Влади Републике Српске са СНСД-ом на челу, требало је да прихвати приједлоге инициране од стране посланика Партије демократског прогреса још давне 2007., и да укине присилну, бесмислену фискализацију малим привредним субјектима и занатлијама којима је иста само непотребан намет и отежање у пословању.
Седам година су власници штандова. фризери, обућари, часовничари и други, који су, важно је напоменути, у оквиру одређеног годишњег промета порез измиривали паушално, без обзира на приход морали плаћати мјесечно одржавање касе, као и услугу Телекома за бежични пренос података, а сувишно је и спомињати колико пара су коштале касе.
Јавности је познато колико је оваквих малих привредних субјеката угашено током фискалне елементарне непогоде у Републици Српској и колико је радника остало без посла.
Но, нажалост сви разумијемо зашто се на то толико чекало. Зато што је приједлог потекао из опозиције, а ова власт не трпи туђе приједлоге и мишљења и по правилу их одбацује на штету грађана.
Из Партије демократског прогреса позивамо све који су на крају дочекали правду, да не забораве кроз шта су, зашто и због кога прошли, а пролазе и даље, да убудуће воде рачуна о томе коме у руке дају моћ да управља њиховим послом и животом.
