Делегација ПДП положила цвијеће у Доњој Градини
Делегација ПДП, предвођена посланицима у парламентима Републике Српске и БиХ присуствовала је 08. маја Дану сјећања на жртве усташког злочина-геноцида НДХ у концентрационим логору Јасеновац те положили цвијеће на највећем јасеновачком стратишту у Доњој Градини.
Цвијеће су положили представници Клуба посланика ПДП у Народној скупштини Републике Српске Перица Бундало, Јелена Тривић и Милан Шврака, посланица те странке у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Мира Пекић, те портпаролка Ања Петровић и члан Предсједништва Миланко Михајилица.
Из ПДП су поручили да је Доња Градина, као највеће стратиште у комплексу логора Јасеновац и у новијој историји човјечанства, свједок и најстрашнијег суноврата људског разума и најгорих страхота кроз које човјек може проћи.
– У историји ће остати забиљежено да је у јасеновачком комплексу логора убијено више од 500.000 Срба, 80.000 Јевреја и 23.000 Рома само зато што су били припадници својих народа. Историја биљежи и непојмљива звјерства кроз која су пролазили страдалници- наводено је из ПДП-а.
У ПДП истичу да је обавеза свих грађана Српске да памте, те да на покољења преносе сјећање на огромну жртву српског и других народа.
– Окупљамо се и молимо за све невино страдале и новомученике јасеновачке, цијенећи и као највећу вриједност чувајући слободу и мир – поручено је из Партије демократског прогреса.

