Cреда, јун 24, 2026
Инфо

Знањем у будућност

Предсједник Савјета младих ОО ПДП-а Козарска Дубица Вук Ристић присуствовао је Политичкој академији под називом „ПРО – Будућност“ која је под покровитељством америчке Агенције за међународни развој (USAID) од 12. до 17. јула организована у Коњицу.

На овогодишњој Академији говорило се о вриједностима у политичком дјеловању, ненасилној комуникацији и политичком дискурсу, о медијацији и вјештинама постизања консензуса и о медијима као простору за одговорно политичко дјеловање.  

Иначе Академија је окупила 20 младих људи из различитих политичких субјеката и невладиног сектора из читаве Републике Српске и БиХ, док је Вук Ристић био једини представник ПДП-а на овогодишњој Академији.

Ристић је истакао да се за политичку академију „ПРО – Будућност“ пријавио јер је видио могућност за додатно образовање, упознавање нових људи, поготово младих политичара из читаве БиХ и размјену искустава.

– Што се тиче Академије на мене је посебан утисак оставио четврти дан едукације када су нам се обратили начелници општина и предсједавајући општинских вијећа, јер сам видио како раде на локалном нивоу и како помажу људима у својој заједници – рекао је Ристић. 

На крају Академије млади су послали поруке мира и суживота и нагласили да постоји заједничка будућност за коју се вриједи борити.