Cреда, јун 24, 2026
Саопштења

ЈАВНО САОПШТЕЊЕ  ОПШТИНСКОГ ОДБОРА ПДП КОЗАРСКА ДУБИЦА

pericaПоштовани грађани у име ОО ПДП КД желимо Вас обавјестити шта се у ствари у Козарској Дубици догодило претходног мјесеца. Прво су на сједници скупштине Општине одржаној 11.06.2015.-е године одборници СДС-а и ДНС-а прекршили споразум о коалицији , 2011/2015, а затим је 22.05.2015. год. клуб одборника СНСД-а, ДНС-а и једна половина СДС-а довела до смјена функционера ПДП-а и постављања кадрова СНСД-а на те позиције. Ми смо већ мјесецима знали шта се припрема. Све ово што смо видјели, више пута смо наглашавали у јавности да је дио крупније политичке игре и очекиван прелет Дарка Бањца у НСРС. Недавно је предсједник СНСД-а Милорад Додик рекао да му Козарска Дубица није битна него му је важнији један глас више у НСРС-е. Ових дана Дарко Бањац је иступио из клуба посланика СДС-а и отворено дао подршку Влади СНСД-а и Жељки Цвијановић.

Наш Општински одбор је разматрао новонасталу ситуацију и утврдио следеће ставове и закључке:

  1. ПДП КД најоштрије осуђује поступке функционера СДС-а и појединих одборника СДС-а и ДНС-а и кршење коалиционог споразума у локалној власти и нарушавање односа у Савезу за промјене.
  2. ПДП позива начелника Општине Милу Злојутра да одмах и неизоставно поднесе оставку на своју функцију , јер је питање части, морала, поштења остати на функцији , у својој фотељи зарад добре плате без обзира што више не ужива подршку бирача који су га бирали 2012-е године. ПДП отворено изражава страх да ће се поновити период 2008-2012 године који је био најцрњи период за Козарску Дубицу од Другог свјетског рата до данас.
  3. ПДП ће у наредном периоду покушати да окупи све политичке партије , политичке субјекте и све грађане у најшири фронт са циљем постизања позитивних промјена у Козарској Дубици.
  4. Као опозиција наступаћемо оштро и без компромисно указивати на пропусте и лоше потезе наредне локалне власти. Као предводник опозиције у овом периоду инсистират ћемо да свака будућа општинска власт има најбоља кадровска рјешења, без оних што им је лична позиција, плата, функција, фотеља и склоност ка корупцији приоритет.

Поштовани суграђани наставићемо комуникацију са Вама јер имао још много тога за рећи у наредном периоду.