САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
У име Предсједништва ОО, новинарима се обратио потпредсједник ОО Љубомир Марјановић:
Поштовани грађани, обавезни смо због чланства ПДП-а и симпатизера, али и великог броја грађана Козарске Дубице који нас свакодневно питају, да изнесемо у јавност стварне разлоге разлаза ПДП-а и СДС-а у Козарској Дубици и стварање нове скупштинске већине , поготово због безобразног понашања и настојања појединаца из водства СДС-а да као искључивог кривца означе ПДП путем наручених новинских чланака и РТВ прилога.
Формирањем новог посланичког клуба у НСРС помоћу тројице бивших чланова СДС-а уз једног позајмљеног из ДНС-а показује стварни разлог раздора СДС-а и ПДП-а у Козарској Дубици. Проблеми унутар СДС-а на републичком нивоу проузроковали су исте проблеме и у скупштинским већинама Србца и Градишке. И за ово, што се догодилио у Козарској Дубици, знало се већ неколико мјесеци унапред. Подсјећамо Вас да смо зједничким снагама изабрали за начелника Општине Милу Злојутра баш на заједничкој платформи рушења бившег начелника Нине Јауза . Кад би смио, а не смијем, онда би рекао да је претходне двије и по године имао коректну сарадњу са представницима ПДП-а у Општини Козарска Дубица ,мада чак и коректнију него са члановима своје партије. Наравно да је у свакој коалицији било проблема, па тако и између нас. Међутим, до задњег дана ми из ПДП-а смо покушавали да договорно рјешимо све неспоразуме. Тако нпр. нисмо се слагали да се повећа цијена одвоза смећа, нисмо ни прихватили да се као компензација повећа цијена воде, али је начелник сам одлучио да да сагласност на повећање цијена одвоза смећа. Нисмо хтјели гласати ни за набавку новог службеног аута и прије неколико сједница је ова тачка скинута са дневног реда јер смо сматрали да је глупост давати преко 40 000 КМ за нови ауто јер има приоритетних ствари. Нова скупштинска већина је глатко усвојила одлуку о набавци новог аута. Не очекујемо да ће ова власт ишта добро донијети грађанима Козарске Дубице јер су у претходном прошлом мандату показали да не могу ништа корисно радити. Очекујемо даљи раст дуга Општине Козарска Дубица за још који милион марака до краја овог мандата.
И на крају , да се не изненаде грађани Козарске Дубице ако убрзо на некој од функција у Општини или установама и предузећима Општине Козарска Дубица угледају бившег начелника Нину Јауза због изузетних заслуга задуживања Козарске Дубице у свом мандатном периоду.
