Четвртак, јун 25, 2026
Инфо

УБИРУ ПОЕНЕ НА ГРАНИЦИ

Најава да ће гранични прелаз у Козарској Дубици 14. децембра бити отворен за путнички саобраћај подстакла је страначка надметања ко је више заслужан за успјех

У локалном ПДП-у кажу да је „одмах по објављивању одлуке кренуло хвалисање локалних функционера и политичара, па и оних који са тим успјехом немају никакве везе“.

Општински одбор ПДП-а је страначки представницима у власти на нивоу БиХ поставио задатак да се заложе за хитно отварање граничног прелаза у Козарској Дубици. Они су за то заслужни, а све остало су неистине и сакупљање прозирних политичких поена – каже Перица Бундало, предсједник ОО ПДП-а и народни посланик у НС РС.

Подсјећамо, Мјешовита комисија за праћење Уговора између БиХ и Хрватске о граничним прелазима одлучила је да граница у Козарској Дубици буде отворена на три мјесеца.
Реаговање ПДП-а услиједило је након изјава општинских челника, првенствено начелника Миле Злојутра (СДС), његовог замјеника Драгана Јаћимовића (СНСД) и народног посланика Дарка Бањца (ДНС), који су јавност обавјестили да је то „резултат вишегодишњег настојања локалне власти у сарадњи са државним институцијама да се успостави путнички саобраћај између РС и Хрватске“.

Овом одлуком приведен је дуготрајан поступак који је за нашу општину веома значајан – казао је Злојутро.

Вијест о отварању граничног прелаза, сматра Јаћимовић, од изузетног је значаја за РС, али ипак највише за дубичку општину, њене становнике и привреду.

Међутим, из дубичког ПДП-а подсјећају да је прелаз затворен 1. јула 2013. године, како тврде, искључивом кривицом тадашњих функционера РС у Сарајеву, Небојше Радмановића, Николе Шпирића и Средоја Новића, сви из СНСД-а.

За поновно отварање прелаза треба захвалити садашњем српском члану Предсједништва БиХ Младену Иванићу, његовим коректним односима и разумјевању на које је наишао код предсједнице Хрватске Колинде Грабар Китаровић, истичу из ПДП-а.

/БЛИЦ/