САОПШТЕЊЕ: Отварање граничног прелаза
Вијест о привременом отварању Граничног прелаза у Козарској Дубици за путнички саобраћај обрадовала је све грађане наше општине.
Наравно, одмах је кренуло хвалисање локалних функционера и политичара, па и оних који са овим немају баш никакве везе.
Ради истине, подсјећамо да је прелаз у Козарској Дубици затворен 1. јула 2013. искључивом кривицом тадашњих функционера из Републике Српске у Сарајеву: члана предсједништва Небојше Радмановића, министара у савјету министара Николе шпирића и Средоје Новића. Сви редом из СНСД-а.
Поновно отварање овог прелаза требамо захвалити садашњем Српском члану Предсједништва БиХ Младену Иванићу и његовим коректним односима и разумјевању на које је наишао код предсједнице Хрватске, Колинде Грабар-Китаровић.
Увјерени смо да ће наши садашњи представници у Савјету минитара, министри Игор Црнадак, Мирко Шаровић и Драган Мектић, као и члан Предсједништва Младен Иванић успјети да обезбиједе да гранични прелаз буде отворен трајно, а не само привремено.
Подсјећамо да је Општински одбор ПДП-а овај циљ поставио пред наше представнике у Сарајеву, као један од најважнијих за Козарску Дубицу, гдје се то, заправо, једино и рјешава.
Све остало су неистине, покушаји манипулације и јефтиног политичког поентирања.

