Петак, јун 26, 2026
Саопштења

САОПШТЕЊЕ: Козарска Дубица, најзадуженија општина у БиХ

Поштовани грађани,

трагом вијести коју је прије неколико дана објавила  бањалучка Алтернативна телевизија у централном дневнику по којој је општина Козарска Дубица четврта по задужености у Републици Српској желимо вас упознати да је наша општина, нажалост, најзадуженија не само у Републици Српској него и у читавој Босни и Херцеговини.

Министарство финансија РС или не располаже са тачним подацима или их, по обичају, не жели дати јер наведени износ од 9,6 милиона КМ представља само дио кредитних обавеза код домаћих комерцијалних банака, а кад се томе дода кредит код Европске инвестиционе банке од 6 милиона КМ и још неколико мањих, општина Козарска Дубица је за кредите дужне скоро 20 милиона КМ и то без урачунатих камата.

Још је трагичније што Општина Козарска Дубица већ мјесецима не враћа кредите банкама нити плаћа доприносе на плате, а о обавезама према добављачима да и не говоримо.

Дугови се само гомилају и очито их садашња владајућа гарнитура на челу са начелником општине Милом Злојутром не мисли враћати.

Ови дугови ће чекати нову власт послије октобарских избора, а све је ово резултат неодговорности и немара садашње власти.